E-Ticaret Site Masrafları

E-Ticaret Site Masrafları

Kısaca e-ticaret olarak bilinen elektronik ticaret, internetin yaygınlaşmasının ardından faaliyet göstermeye başlayan elektronik ortamda ticaretin gerçekleşmesi olayıdır. Ticaret; mal ve hizmetin üretimi, reklam ve tanıtım, pazarlama, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme gibi birçok adımdan meydana gelmektedir. Bu adımların herhangi birinin elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilmesi sonucunda ise e- ticaret yapılmış olur. E-ticaret kıyaslandığında birçok avantajı bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi de düşük maliyeti sahip olmasıdır. Üreticinin tüketici ile doğrudan iletişime geçmesi sonucunda daha etkili ve daha düşük maliyetli bir satış veya hizmet verilmiş olunur.

Elektronik ortamda gerçekleştirilen ticaretin kullanım araçları arasında bilgisayar, faks makinesi, telefon ve internet bulunmaktadır. Tüketicilerine bu araçlar sayesinde aracıya ihtiyaç kalmadan ulaşabilen firma bu sayede kendisini daha doğru ifade edebilme özgürlüğü kazanmıştır.4

E-Ticaret Site Masrafları Hakkında

Elektronik ortamda ticaret gerçekleştirmek için öncelikli olarak bir site açmak doğru adım olacaktır. Site açmaya karar verdikten sonra ise bu sitenin özellikleri, tasarımı ve alt yapısı ile ilgili birtakım kararlar vermelisiniz. Bu kararlarınız doğrultusunda ise isteğinize en uygun kurulumu yapacak olan kişi veya kurumlar ile görüşerek bir web sitesine sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden de araştırma yapıldığında birçok web sitesi açan kuruluşların var olduğunu göreceksiniz. Kuracağınız elektronik ticaret sitesinin özellikleri ve başvurduğunuz merkez doğrultusunda sizden ücret istenecektir. Birçok kritere göre farklılık gösteren bu ücret genellikle çok yüksek olmamaktadır. En uygun koşullardaki e-ticaret site masrafları ile e-ticaret sitenize kavuşmak istiyorsanız bize başvurabilirsiniz.